Home » Szkolenie » E-318 Fermentacja metanowa – podstawy i optymalizacja

szkolenia

E-318 Fermentacja metanowa – podstawy i optymalizacja

Cykl szkoleń technolog dla technologa szkolenia dla operatorów oczyszczalni ścieków. Przedstawimy Państwu tylko sprawdzone rozwiązania skupione na czystszych i mniej energochłonnych procesach oczyszczania ścieków i utylizacji osadu czynnego. Uczestnictwo w cyklu szkoleń ze zniżkami.

Zakres szkolenia:

– przebieg procesu fermentacji metanowej: fermentacja kwaśna, metanogeneza

– fermentacja metanowa mezofilna, a termofilna: porównanie

– podstawowe parametry fermentacji metanowej mezofilnej i termofilnej

– kofermentacja – produkcja gazu a wzrost masy osadów

– case study: fermentacja metanowa w osadniku wstępnym

– nowości: wspomaganie rozkładu ligniny

Harmonogram 29.11.2022, godz. 10.00-12.30 

Prowadzący: dr inż. Kamil Janiak Katedra Inżynierii Ochrony Środowiska Politechnika Wrocławska. Wieloletnie doświadczenie w zakresie optymalizacji i sterowania oczyszczalniami ścieków oraz rozwoju technologii takich jak np. deamonifikacja, dezintegracja za pomocą kwasu azotawego. Aktywnie zaangażowany w działalność praktyczną – pracę na Uczelni łączy z działalnością w Centrum Nowych Technologii MPWiK S.A. we Wrocławiu oraz licznymi pracami we współpracy z innymi wodociągami jak również działalnością doradczą. Współpracował m.in. z Wodociągami Leszczyńskimi, LPWiK Legnica, ZWiK Szczecin, Wodociągami Ostrzeszowskimi. Autor ponad 80 prac z różnych dziedzin związanych z oczyszczaniem ścieków Lider zespołu ds. badań i rozwoju w zakresie wody i ścieków na rzecz efektywnego oczyszczania ścieków i odzyskiwania zasobów Water and Wastewater Research and Development Team (pwr.edu.pl)

Cykl sześciu spotkań

650 za uczestnictwo w dwóch szkoleniach

950 za uczestnictwo w trzech spotkaniach

     1250 za uczestnictwo w czterech spotkaniach

 1550 za uczestnictwo w pięciu spotkaniach

1850 seria sześciu szkoleń


Regulamin webinarów, Instrukcja do platform wideokonferencyjnych z których korzysta GFW dostępna TUTAJ (w Dokumentach do pobrania na dole strony)