Home » Szkolenie » E-14 BZT 5 – metoda oznaczania biochemicznego zaopatrzenia na tlen – badanie rozliczeń klientów korzystających ze środowiska

szkolenia

E-14 BZT 5 – metoda oznaczania biochemicznego zaopatrzenia na tlen – badanie rozliczeń klientów korzystających ze środowiska

Gdańska Fundacja Wody serdecznie zaprasza Państwa na webinarium. Szkolenie internetowe kierowane do pracowników laboratoriów badawczych.

Porównamy nową i starą normę dotyczącą oznaczania w BZT5 PN-EN 1899-1:2002 i PN-EN ISO 5815-1:2019. Podczas webinarium zajmiemy się biochemicznym zapotrzebowaniem tlenu, które jest jedną z metod badawczych. Omówimy najistotniejsze zmiany w nowej  normie i spostrzeżenia praktyczne.  Jakie są zmiany dotyczące sprzętu do oznaczania BZT5., ilość rozcieńczeń, ilość oznaczeń i sposób raportowania wyników. Wszystko to w celu znalezienia możliwych przyczyn popełnianych błędów. Ponadto przedstawione zostaną wskazówki praktyczne wynikające z własnych doświadczeń analitycznych.

Harmonogram:  12.02. 2021 r. w godzinach od 13:00 do 14:30.

Prowadzący: Mgr. Inż. Katarzyna Ulas  – kierownik laboratorium/specjalista ds. Jakości – chemik, ukończyła Politechnikę Szczecińską na wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, od 16 lat pracuje w laboratoriach z wdrożonymi systemami zarządzania zgodnie z normami 9001; 17025; 14000. Menadżer i auditor wewnętrzny  (wiodący i techniczny), pedagog. Od 6 lat prowadzi szkolenia głównie  z zagadnień technicznych, również z systemowych. Szeroki zakres zagadnień technicznych, z zakresów analiz wdrożonych w laboratoriach –  inspekcyjnych, energetycznych, wod-kan. Od 2004r. związana z Gdańską Fundacją Wody, na początku jako uczestnika szkoleń i badań biegłości.

 

ZAPRASZAMY !